енциклопедія

Післязбиральна обробка

Як працюють лінії післязбиральної обробки

Післязбиральна лінія використовується для обробки та подальшого зберігання сільськогосподарських культур відразу після збирання врожаю. Мета полягає в тому, щоб видалити з зібраних зернових, бобових та олійніих культур потрібну кількість небажаних домішок, знизити їх вологість до рівня, прийнятного для зберігання, і водночас гомогенізувати різні види товарів під час збирання врожаю. Якість оброблених, що зберігаються, та відправлених культур можна оцінити за кількістю та гранулометричним складом домішок, питомою вагою та іншими показниками, таким як вага 1000 зерен або біохімічні властивості зернових, бобових та олійних культур. Важливим контролюємим параметром є вологість, з якою пов’язані температура і термін зберігання товару.

Сільськогосподарська культура надходить у лінію через підземний чи надземний приймальний бункер, залежно від виду післязбиральної лінії та культур, що підлягають переробці. Для очищення використовується зерноочисник JCM Vibromax, який підходить для ліній, що потребують більш високої продуктивності. Великі та дрібні домішки, а також дрібне зерно відокремлюються попереднім очищенням на ситах та аспірацією.

Сушіння:
Технологічний накопичувальний бункер забезпечує безперервну подачу сировини до сушарки, де вологість сировини знижується до необхідного значення. Потім її можна зберігати тривалий час.

Зберігання та доставка:
Висушена сільськогосподарська культура зберігається в силосах або вантажиться відразу на вантажівку. Найчастіше для зберігання використовуються сталеві циліндричні силоси з плоским або конусним дном.

ТЕХНОЛОГІЯ

КУЛЬТУРИ