енциклопедія

Виробництво пластівців та круп

Як працюють лінії з виробництва пластівців та круп

Найбільш поширеною та традиційною сировиною для виробництва харчових та кормових пластівців є овес. Це дуже цінний у поживному відношенні і здоровий продукт для людини, який містить важливі амінокислоти, дуже велику кількість жирів з відповідним співвідношенням насичених та поліненасичених жирних кислот та вуглеводів з високою часткою водорозчинної клітковини.

Виробництво вівсяних пластівців це технологічно відносно складний процес, при якому завдяки механічним і гідротермальним процесам із зерен виготовляються легкозасвоювані та хімічно стабілізовані пластівці для безпосереднього споживання або для подальшої обробки харчових продуктів, наприклад, для виробництва батончиків мюслі. Вівсяні пластівці необхідно стабілізувати, щоб можна було зберігати протягом тривалого часу без будь-яких змін якості. Ця технологія також дозволяє робити пластівці з інших видів культур, таких як спельта або пшениця.

Для отримання якісних пластівців необхідно вибирати якісну вихідну сировину. Для очищення та відділення домішок використовуються очисні машини. Основними машинами для очищення є зерноочисна машина VibroMAX JCM, камневідбірник JGD та трієр JCT.

Далі слідує процес лущення, при якому горизонтальна оббивальна машина JHS видаляє поверхневий шар зерна, що містить мікротоксини, такі як афлатоксини або фузарію.

Після процесу лущення, сировина очищається на зерноочиснику VibroCompact JCC для видалення лушпиння та дрібних домішок. Далі слідує остаточне очищення на пневматичному сортувальному столі JGT, де видаляються нестандартні зерна, заражені шкідниками або засохлі зерна.

Перед плющенням зерна на плющильній машині, зерно піддається гідротермічній обробці, щоб забезпечити належне пропарювання та забезпечити його хімічну стабільність. Для цього використовуються парові шнеки та гідротермальна колона з точно регульованим дозуванням вологості та температури. Після плющення пластівці піддаються сушінню до необхідної вологості для складування.

Перед упакуванням в мішки, пластівці проходять контрольне просіювання на зерноочисній машині VibroCompact JCC.

ТЕХНОЛОГІЯ

КУЛЬТУРИ